Уряд пропонує виключити фінансування ідентифікації тварин з бюджету

Уряд пропонує припинити фінансування ідетифікації тварин

Вчора, 01 грудня 2015 року Кабінетом Міністрів України був зареєстрований проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин". Проект Закону розроблено на виконання доручення Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. від 04 серпня 2015 року № 30478/4/1-15 з метою виключення з положень законів України “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин” та “Про внесення змін до Закону України “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин” норм щодо фінансування системи ідентифікації та реєстрації тварин, що зменшить видатки державного бюджету, розмір яких на сьогодні неможливо обрахувати. Розрахунок потреби у коштах на фінансування вказаної системи неможливий у зв’язку з відсутністю законодавчого визначення терміну "система ідентифікації та реєстрації тварин" та самого переліку потреб для її функціонування.

Метою розробки проекту Закону є зменшення видатків державного бюджету шляхом виключення з положень законів України “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин” та “Про внесення змін до Закону України “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин” норми щодо фінансування системи ідентифікації та реєстрації тварин.

Цікаво відмітити, що в розділі "Позиція заінтересованих органів" пояснювальної записки до проекту Закону зазанчено, що він погоджений без зауважень з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною регуляторною службою України та Міністерством юстиції України. Чому до перліку зацікавлених органів не внесли Міністерство аграрної політики та продовольства України, як орган що здійснює державне управління у сфері ідентифікації та реєстрації тварин не відомо.

Проектом передбачаєьбся в тексті Закону України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" слова "Видатки на фінансування системи ідентифікації та реєстрації тварин і на відшкодування витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам" замінити на "Видатки на відшкодування витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам".

Нагадаємо, що порядок відшкодування витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам на сьогодні відсутній.

Дізнатись більше про: