Полтавська область повідомляє про новий спалах АЧС

В селі Бодаква на Полтавщині зареєстровано африканську чуму свиней

Африканська чума свиней, що десять днів тому знову спалахнула на Полтавщині в Гадячі, поширилась на сусідній, Лохвицький район. Цього разу загибель двох свиней зафіксували 15 жовтня в приватному господарстві мешканця с. Бодаква Шевченка О.В. Ще одна голова загинула згодом.

Від загиблих тварин відібрали біологічний матеріал, який було доставлено до ДНДІ з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи, м.Київ. За результатами експертизи № 006726пм/16 від 16.10.2016 захворювання свиней на африканську чуму в с.Бодаква Лохвицького району Полтавської області було підтверджено.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації вогнища африканської чуми ДНПК при Лохвицькій райдержадміністрацї провела позачергове засідання 17.10.2016 року, на якому с.Бодаква оголошено неблагополучним щодо АЧС пунктом та введено в ньому карантин.

За попередньою інформацією у с. Бодаква налічується 316 дворів, де утримується близько 100 голів свиней. В неблагополучному пункті проводяться оперативні заходи з недопущення поширення АЧС територією України.

Дізнатись більше про: