Вісімнадцятий випадок АЧС в Одеській області

Карантин по африканській чумі оголосили в с. Калчева Болградського району на Одещині

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області 18 жовтня 2016 року в домашньому господарстві гр. Бербер І.М., мешканця с. Калчева Болградского району було зареєстровано загибель свині віком 4 місяців.

Біологічний матеріал від загиблої тварини був доставлений в м. Київ, де діагноз АЧС в Болградському районі був підтверджений (експертиза ДНДІ з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи від 18.10.2016 № № 006770 п.м./16).

19.10.2016 рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Болградській райдержадміністрації було створено координаційну (робочу) групу під головуванням голови РДА, розроблено та затверджено план заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на АЧС, визначено межі епізоотичногоосередку. До зони нагляду радіусом 20 км включено місто Болград та села Баннівка, Василівка, Виноградне, Голиця, Городнє, Залізничне, Каракурт, Кубей, Оксамитне, Оріхівка, Табаки, Тополине, а також ТОВ «Агропрайм Холдинг», ТОВ «Агротранс», ТОВ «Білоозір’я».

На виїзді з Калчевої Болградського району встановлено карантинно-поліцейські пости

У неблагополучному щодо африканської чуми с. Калчева введено карантин, встановлено шлагбауми, переорано виїзди ґрунтових доріг навколо села, встановлено таблички "КАРАНТИН", "СТОП - АЧС". Обладнано вагончики для перебування осіб, задіяних у чергуваннях на карантинно-поліцейських постах, підведено електропостачання. Для спалення трупів свиней вирито траншею, створено запас шин для спалювання трупів.

За попередньою інформацією в населеному пункті утримується близько 300 голів свиней, з резервного фонду районного бюджету передбачено виділити більше 300,0 тисяч гривень на компенсацію збитків, спричинених власникам тварин у зв’язку з вилученням сприятливих до захворювання тварин.

Дізнатись більше про: