Пріонні інфекції можуть передаватись через шкіру

Патогенні білки - пріони здатні передаватись через шкіру

Вчені виявили на шкірі людей пріони, що здатні викликати людську форму, так званого, "коров'ячого сказу".

Аномальні білки, що руйнують мозок людини і пов'язані з розвитком хвороби Крейтцфельдта-Якоба, було виявлено на шкірі хворих. Про це повідомили дослідники з Case Western Reserve School of Medicine в США. Вкрай малоймовірно, щоб це смертельне захворювання могло б поширюватися за допомогою звичайного шкірного контакту, оскільки рівень виявлених на шкірі пріонів був в 1000 - 100000 разів нижче, ніж в мозку.

Добре відомо, що хвороба Крейтцфельдта-Якоба передається через хірургічні рани або медичні процедури, в яких задіяні інфіковані пріонами тканини мозку. Дослідження вчених, які виявили інфеекційні пріони на шкірі, має істотне значення, оскільки дозволяє говорити про новий механізм передачі цієї хвороби через звичайні хірургічні операції, які не зачіпають мозок. Також небезпеку можуть представляти біопсії шкіри і аутопсії.

Нагадаємо, що хвороба Крейтцфельдта-Якоба викликає у пацієнтів появу губкообразних отворів в мозку, провокують раптові проблеми з пам'яттю і зором, зміни поведінки і порушення координації. Хвороба невиліковна, і у більшості жертв стан погіршується досить різко, а смерть настає протягом року після встановлення діагнозу. Висновки дослідження були зроблені на основі зразків шкіри 38 пацієнтів, що померли від цього захворювання.

У тварин найбільш відомими пріонними інфекціями є губчастоподібна енцефалопатія ВРХ та скрейпі овець. Споживання продукції від хворих тварин може індукувати варіантну форму захворювання Крейтцфельдта-Якоба у людей.

Дізнатись більше про: