Черговий випадок АЧС на Рівненщині спалахнув у виправній колонії

Африканська чума спалахнула в Городищі Рівненського району

Спалах африканської чуми свиней зареєстровано сьогодні, 05.12.2017 року, в підсобному господарстві виправної колонії №96, села Городище Рівненського району Рівненської області.

Повідомлення про загибель свиноматки та двох поросят на відгодівлі ветеринари отримали напередодні. Під час проведення епізоотичного обстеження було з’ясовано, що хворі свині відмовлясь від корму, мали виоку температуру тіла (до 42,2С), а вранці, 04 грудня, загинули.

Тварини господарства утримуються в двох свинарниках. Захворювання виникло в приміщені, розташованого в 1,5 км від території колонії, там утримувалось 13 голів свиней. Друге тварнинницьке приміщення розміщується на території виправної колонії, доступ сторонніх осіб туди обмежено. Наразі там утримується 25 свиней.

За результатами Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи м. Київ № 009965 п.м./17 від 05 грудня 2017 року в с.Городище на території колонії підтверджено захворювання свиней на АЧС.

Рішенням ДНПК при Рівненській райдержадміністрації на підсобне свиногосподарство Городищенської виправної колонії №96 накладено карантин. В неблагополучному пункті проводяться заходи по локалізації та ліквідації африканської чуми свиней відповідно інструкції та розробленого плану заходів.

Це вже дев'ятий випадок африканської чуми свиней в Рівненській області в цьому році.

Дізнатись більше про: