Польща будуватиме стіну, щоб захиститися від чуми з України та Білорусі

Польща побудує стіну на кордоні з Україною та Білоруссю

Стіну довжиною 729 км побудує Польща на своєму східному кордоні, щоб стримати розповсюдження африканської чуми свиней з України та Білорусі.

Африканська чума свиней продовжує стрімко поширюватися Польщею. Раніше спалахи реєстрували в східних регіонах країни, проте наразі хвороба перетнула Віслу і дісталась столиці. Про спалахи АЧС у Варшаві та її околицях повідомив 01 грудня 2017 року головний ветеринарний лікар Польщі Павел Нємчук. Такий несподіваний прорив епізоотії на схід змусив польський уряд 06 грудня в терміновому порядку затвердити законопроект, розгляд якого відбувається вже з липня цього року.

Як повідомив заступник міністра сільського господарства Польщі Рафал Романовський відповідно до цього закону на східному кордоні Польщі, що межує з Україною та Білоруссю буде побудована стіна. «Вона не буде на самому кордоні, а в прикордонній смузі, і матиме вигляд подібний до загороджень вздовж автобанів», - роз’яснив заступник міністра.

Проект будівництва почне працювати в 2018 році і триватиме до 2021. На спорудження стіни буде виділено 130 млн злотих (понад 37 млн дол.). Додатково 190 млн злотих (понад 54 млн дол.) вартуватиле утримання та обслуговування загорожі. Законом також передбачається надання додаткових відпусток мисливцям, які займатимуться відстрілом тварин, а також надання дозвілу на відстріл у національних парках і природних заповідниках, адже розмови про те, що заповідні зони, зокрема Біловезька Пуща, можуть бути стаціонарно неблагополучними зонами поширення АЧС ведуться ще з 2015 року.

Нагадаємо, що африканська чума свиней в Польщі реєструється з лютого 2014 року. Всього, за звітами МЕБ, станом на 05 грудня 2017 року в цій країні було зареєстровано 743 вогнища АЧС, з них 104 – реєстрували серед свійських свиней, 639 – в дикій фауні. В поточному році зафіксовано 553 спалахи хвороби: в Люблінському (347), Мазовецькому (89), Підляському (116) та Вармінсько-Мазурському (1) воєводствах.

Дізнатись більше про: