Ветеринари отримуватимуть гроші з державного бюджету

В 2018 році ветеринарні лікарні та лабораторії будуть фінансуватись з державного бюджету

В 2018 році фінансування державних ветеринарних лікарень та лабораторій здійснюватиметься з державного бюджету України.

Такі зміни до головного фінансового закону країни були внесені після доопрацювання. Як повідомляється в Пояснювальній записці до доопраціьованого законопроекту "проект бюджету передбачає вирішення ряду нагальних питань, як соціального, так і економічного характеру, зокрема, відновлення всебічного контролю над епізоотичною ситуацією в країні і врегулювання питання щодо зміни джерела фінансування бюджетних установ (ветеринарних лікарень та ветеринарних лабораторій) та подальшого їх утримання за рахунок коштів державного бюджету".

Законодавча ініціатива була внесена через недостатність фінансового ресурсу обласних бюджетів для забезпечення функціонування ветеринарних лікарень та лабораторій, що могло призвести до погіршення контрольованості епізоотичної ситуації в державі та областях.

Відновлення фінансового забезпечення ветеринарних лікарень та ветеринарних лабораторій за рахунок державного бюджету передбачає в 2018 році 1 901,5 млн. грн. (у тому числі фінансування за загальним фондом – 1 201,9 млн. грн., за спеціальним фондом – 699,5 млн. гривень).

Нагадаємо, що в 2016-2017 роках ветеринарні лікарні та лабораторії фінансувались з обласних бюджетів.