В Новоселицькому районі на Буковині два спалахи АЧС

В Новоселицькому районі Чернівецької області зареєстровано два спалахи африканської чуми

Початок 2018 року ознаменувався погіршенням епізоотичної ситуації в Чернівецькій області. Одразу два випадки африканської чуми було зареєстровано ветеринарною службою Новоселицького району з тижневим інтервалом.

Спочатку захворювання виникло в приватному господарстві гр. Гергеліжиу І.С. в с. Мамалига, у якого захворіло 20 голів свиней. Діагноз на АЧС було підтверджено 03 січня 2018 року, від двох загиблих свиней з приватного господарства с. Мамалига Новоселицького району в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи в м. Києві було виділено ДНК вірусу африканської чуми (експертиза 000013 п.м./18). Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії оголошено неблагополучний пункт, 10 населених пунктів віднесено до зони спостереження. В с. Мамалига було вилучено, забито безкровним методом та знищено 127 голів свиней.

08 січня в патологічному матеріалі загиблих свиней з приватного господарства гр. Дудки І.І. с.Котелеве Новоселицького району також було виявлено вірус АЧС (експертиза ДНДІ № 000119 п.м./18). До зони спостереження включено 12 населених пунктів Новоселиського району включаючи сам районний центр.

Як повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області основною причиною поширення АЧС на території Буковини є згодовувування тваринам харчових відходів, серед яких, особливо в різдвяні свята, може бути свинина, ймовірно контамінована вірусом чуми свиней.

На території неблагополучних населений пунктів оголошено карантин, проводяться заходи з локалізації та ліквідації збудника хвороби.

Дізнатись більше про: