Німецькі фермери вимагають знишити 70% диких свиней

Німецькі фермери вимагають відстрілу диких свиней для профілактики АЧС

Африканська чума свиней загрожує Німеччині багатомільярдними збитками. Аби запобігти розповсюдженню захворювання, німецька фермерська асоціація пропонує скоротити популяцію диких свиней в рази.

Віце-президент асоціації Вернер Шварц зазначає: "Страждання тварин в наслідок дій мисливців набагато менші, а ніж від розповсдження чуми."

Шварц відмічає, що масове вирощування кукурудзи для біогазових установок забезпечило диким свиням достаток харчів та місце для притишку, а це - чудові умови для зростання популяції. Саме тому необхідно надати дозвіл на полювання самок диких свиней.

Разом з тим, пропонується застосування додаткових протиепізоотичних заходів щодо попередження АЧС: використання собак під час прикордонного контролю для пошуку забороненої харчової продукції, забезпечення регулярної дезінфекції ферм та транспорту.

З думкою голови асоціації свинарів погоджується міністр сільського господарства Німеччини Кристіан Шмідт. "Помірковане скорочення кількості диких свиней відіграє ключову роль в профілактиці розповсюдження АЧС. Аби досягти мети скорочення популяції, сезон полювання на диких свиней повинен бути цілорічним."

Голова асоціації фермерів Йохам Руквід в свою чергу попереджає, що начлідки виникнення африканської чуми в Німеччині будуть катострофічними для свинарської галузі. "Аби захистити ринок необхідно використовувати всі доступні заходи для захисту від інфекції." - зазначив він.

За оцінками експертів, потенційні збитки від африканської чуми для сільського господарства країни сягнуть 2 - 3 млрд. євро, а враховуючи затрати на боротьбу з хворобою та втрати пов'язаної зарчовох промисловості - десятків млрд. євро.

Нагадаємо також, що в 2018 році в Україні вже зареєстровано 4 неблагополучних пункти щодо АЧС в Чернівецькій, Донецькій та Луганській областях.

Дізнатись більше про: