Чума серед диких свиней на Рівненщині

Загиблі дикі свині з Рівненської області хворіли на чуму

Відразу сім диких тварин хворих на африканську чуму свиней було виявлено в Рівненській області під час проведення профілактичних заходів.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області під час обстеження угідь в мисливському господарстві ГО «Трофей» Млинівського району Рівненської області було виявлено чотири трупи диких свиней, матеріал від яких було відправлено до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ. За результатами дослідження № 000246п.м./18 від 12.01.2018 з патматеріалу загиблих тварин було виділено вірус африканської чуми свиней.

Наступного дня в Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини було підтверджено ще чотири випадки АЧС у тварин відстріляних на території області: по одній пробі в мисливському господарстві ПП «Сопачів-Гута» Володимирецького району та мисливському господарство ГО РОТ «Трофей» Млинівського району (вже оголошеному неблагополучним напередодні), а також дві проби з мисливського господарства КРТМІР «Либідь» Костопільського району. Результати дослідження патматеріалу № 000019п.м./18 від 13.01.2018 року.

Нагадаємо, що раніше в Костопільському районі Рівненської області африканську чуму реєстрували серед диких свиней в мисливських господарствах ТзОВ «Сокіл» та ТОВ «Тандемсвіт». Крім цього в області лишаються неблагополучними щодо АЧС Городищенська виправна колонія №96 Рівненського району та c.Франівка Гощанського району.

Дізнатись більше про: